Donut geleneksel yerli bir yiyecektir

Donut, Yüzyıllardır Türkler tarafından hazırlanan yenilen bir gıda ürünüdür. Kolaç, Langida ve farklı isimlerle bilinen Yerli ve Milli bir ürünümüzdür. Tüm dünya tarafından önerilen ve sevilen Kolaç, Langida Tüm Türkiyede sevilerek hazırlanıp yenilen Milli ve yerli gıda ürünüdür.

Dünyanın her noktasında

Dünyada Donut, Doughnut isimleriyle tüketilen langida veya kolaç; Yüzyıllardır, Türkiye, Batı Trakya, Selanik ve çevresinde bayramlarda kahvaltıda ilk olarak sevilerek yenilen bir üründür. Türkiyenin birçok yöresinde Kolaç veya Langida benzer şekilde önemli gün ve zamanlarda ve bayramlarda ilk yenilen en lezzetli özel yiyeceğidir.

Tüm dünyada en çok tüketilen ürünlerden

Tüm dünyada en çok yenilen, en çok sevilen donut, doughnut özel bir lezzettir. Langida ve Kolaçtır.

Farklı isimlerle, farklı yerlerde sizin langida, bizim langida

Langida, Kolaç; Ankarada, İstanbulda, Atinada, Sofyada, Bosnada, Budapeştede, Pragta, Romada, Pariste, Berlinde, Baküde, Astanada, Tokyoda, Pekinde, Sidneyde 5 kıtadaki tüm şehirlerde sevilerek yenilen üründür. Türk ürünü olduğu bilinmeyen langida, kolaç donut veya doughnut olarak yenilmektedir.  Langida Milli değerlerimizden biri olan yüzyıllardır, 5 kıtada yenilen Kulak, Kartalaç, Yağda gibi 100 e yakın varyantı olan Yerli ve milli bir gıda ürünüdür.

Milli değeri giderek silinmiş Donut veya doughnut ismine yenilmektedir.
Langida olarak kendi adı ve langida markasıyla milli değerimizi korumayı, canlandırmayı, geliştirmeyi teknolojik çağa uyum sağlamasını amaçlamaktayız.